Povrchové úpravy plus - návrat na hlavní nabídku Pokud se zde nezobrazuje flash animace, doinstalujte přehrávač flash animací.
 Hlavní stránka   O nás   Akce   Technické listy   Vzorníky   Kontakty   Obchodní podmínky   Partneři   Nákupní košík 
Vzorníky


V této části stránek můžete zobrazit náhledy všech vzorníků použitých na našich stránkách. Naše databáze v současnosti obsahuje 24 vzorníků.

  Vzorníky odstínů pro použití v exteriéru :


Vzorník olejové lazury na dřevo v exteriéru - systém PLUS IR01+LR10

Vzorník atraktivních odstínů olejového lazurovacího systému PLUS pro ochranu a dekoraci dřevěných staveb v exteriéru. Vyobrazené odstíny jsou prezentací kombinace 2 nátěrových hmot (IR-01 a LR-10), z nichž každá má jinou barevnost. Výsledkem je hluboce propigmentovaný povrch, který dřevu neubírá na kráse. Ba naopak. Je dokonale prokreslený, svěží, silně vodoodpudivý a přitom paroprodyšný.

Dokonalé vykreslení textury dřeva a paroprodyšnost je dáno použitím nátěrových hmot s významným podílem přírodních olejů a mikronizovaných pigmentů. Vodoodpudivost a polomatná brilance je dílem voskových přísad vrchní lazury LR-10. Díky použití dearomatizovaných rozpouštědlových přísad je nátěrový systém téměř bez zápachu a tudíž uživatelsky velmi příjemný.

Novinkou roku 2016 jsou odstíny s přívlastkem UV+. Tyto odstíny jsou formulovány s použitím speciálního UV stabilizujícího pigmentu. Výsledkem je dokonalé barevné provedení, které stále zdůrazňuje texturu dřeviny, ale oproti předchozím variantám je zatónování méně náchylné k vytváření silně tmavých míst. Odstíny UV+ jsou významně odolnější proti působení UV záření, což prodlužuje životnost nátěru minimálně o 1 rok.

 Zobrazení vzorníku Vzorník olejové lazury na dřevo v exteriéru -  systém PLUS IR01+LR10

PLUS W-olej Vzorník vodouředitelných lazur

Vzorník atraktivních odstínů vodouředitelného, slabovrstvého, matného lazurovacího systému PLUS pro ochranu a dekoraci dřevěných staveb v exteriéru. Elegantní vykreslení textury dřeva je dáno použitím vodouředitelných nátěrových hmot s podílem emulgovaných přírodních olejů a zejména použitím mikronizovaných pigmentů (barviv), které rovněž přispívají k vyšší trvanlivosti povrchové úpravy dřeva.

 Zobrazení vzorníku PLUS W-olej Vzorník vodouředitelných lazur

PLUS W-vosk Vzorník vodouředitelných lazur

Vzorník atraktivních odstínů vodouředitelného, slabovrstvého, pololesklého lazurovacího systému PLUS pro ochranu a dekoraci dřevěných staveb v exteriéru i interiéru. Překrásné vykreslení textury dřeva je dáno použitím speciálních voskových disperzí a mikronizovaných pigmentůna bázi oxidů železa, které rovněž přispívají k vyšší trvanlivosti povrchové úpravy dřeva.

 Zobrazení vzorníku PLUS W-vosk Vzorník vodouředitelných lazur

PLUS UV Terasový olej T-60 (vzorník odstínů)

Olej na venkovní, povětrností zatěžované dřevěné povrchy (pochůzné plochy teras, zábradlí, schodiště, atp.). Olej je tónovatelný do barevných odstínů. Díky UV absorbčním přísadám nejmodernější generace a použitým mikropigmentům poskytuje tento prostředek velmi účinnou ochranu dřeva vůči UV-záření.

 Zobrazení vzorníku PLUS UV Terasový olej T-60 (vzorník odstínů)

Vzorník venkovní tenkovrstvé lazury (FINKOLORA IMPREGNANT)

Impregnační olej s voskem pro exteriér v provedení: Bezbarvý + 9 klasických odstínů.
Předností voskové emulze je mikroporéznost povrchové úpravy, která umožňuje dřevu dýchat a zajišťuje dlouhodobou životnost ochrany dřeva.

 Zobrazení vzorníku Vzorník venkovní tenkovrstvé lazury (FINKOLORA IMPREGNANT)

Vzorník polokrycích nátěrů dřeva
(TIKKURILA - VALTTI EXPERT COLOUR CARD)

Tento vzorník prezentuje sadu základních odstínů venkovního oleje s přídavkem včelího vosku, které jsou typické pro venkovní úpravy dřevostaveb. Kombinace mikropigmentových světlostálých barviv, dispergovaných v nízkoviskózním oleji, obohaceném přídavkem včelího vosku, jsou předpokladem hlubokého fyzického i optického nasycení dřeviny. Předností voskové emulze je mikroporéznost povrchové úpravy, která umožňuje dřevu dýchat a zajišťuje dlouhodobou životnost ochrany dřeva.

 Zobrazení vzorníku Vzorník polokrycích nátěrů dřeva <br>(TIKKURILA - VALTTI EXPERT COLOUR CARD)

Vzorník tenkovrstvých lazur na dřevo v exteriéru
(TIKKURILA - SEMI-TRANSPARENT WOOD FINISHES COLOUR CARD)

Vzorník 40-ti polotransparentních odstínů, inspirovaných lesní přírodou, tenkovrstvých lazur Tikkurila.
Dřevostavby jsou vystaveny nepříznivým vlivům povětrnosti. Slunce rozrušuje nátěrový film, vlhkost podporuje mikrobiologický vegetační růst. Stěny staveb orientované směrem k jihu jsou povětrností 5-krát více zatěžovány, než stavební prvky, které jsou orientovány na sever. Polotransparentní lazury zpomalují nepříznivé vlivy vlhkosti, UV-záření, zabraňují mikrobiologické degradaci struktury dřeviny. Nové dřevěné povrchy by měly být ještě před aplikací vrchních lazur napuštěny olejem VALTTI BASE. Kontrola stavu finálního povrchu výrobku a odpovídající údržbové nátěry jsou nezbytné obvykle v intervalu 3-5 let v závislosti na klimatických podmínkách v místě stavby.

 Zobrazení vzorníku Vzorník tenkovrstvých lazur na dřevo v exteriéru<br> (TIKKURILA - SEMI-TRANSPARENT WOOD FINISHES COLOUR CARD)

Venkovní, silně pigmentovaný, hnědý olej
(TIKKURILA - VALTTI KALUSTEOLJA)

Tikkurila - Olej na venkovní, povětrností zatěžované dřevěné povrchy (pochůzné plochy teras, zábradlí, schodiště, atp.). Olej je z výroby dodáván v jediném (tmavě hnědém odstínu). Díky obsaženým mikropigmentům poskytuje tento prostředek ochranu dřeva vůči UV-záření.

 Zobrazení vzorníku Venkovní, silně pigmentovaný, hnědý olej<br>(TIKKURILA - VALTTI KALUSTEOLJA)

Vzorník venkovních barev
(TIKKURILA - COLOUR CARD FOR EXTERIOR PAINTS)

Tento vzorník zahrnuje 120 odstínů, vhodných pro použití v exteriéru. Pro lepší představu o vnímání lidského oka v exteriérovém prostředí, jsou odstíny umístěny na neutrálním šedém pozadí. Světlé odstíny přitahují pozornost (zdůrazňují sledovaný objekt), naopak tmavé odstíny lépe sjednocují objekt s okolním prostředím. Pro nátěry střech jsou z této vzorkovnice doporučeny odstíny: 533X, 527X, 541X, 548X, 564X, 580X, 581X, 582X, 612X a 617X. Poznámka: Pro Panssarimaali nejsou vhodné odstíny: 500X, 501X, 502X, 503X, 509X, 516X, 517X, 529X, 542X, 544X, 552X, 559X, 562X, 585X, 586X, 593X, 596X a 600X.

 Zobrazení vzorníku Vzorník venkovních barev<br> (TIKKURILA - COLOUR CARD FOR EXTERIOR PAINTS)

Vzorník neprůhledných venkovních barev
(TIKKURILA - VINHA/VALTTI OPAQUE COLOUR CARD)

Tento vzorník představuje 30-ti přírodních odstínů které harmonizují s přírodní scenérií ve všech ročních obdobích. Při vytváření názvů odstínů se tvůrci vzorníku nechali inspirovat tradičním finským eposem "Kalevala"

 Zobrazení vzorníku Vzorník neprůhledných  venkovních barev<br>(TIKKURILA - VINHA/VALTTI OPAQUE COLOUR CARD)

Olej na ochranu venkovního dřeva (WOCA - OUTDOOR WOOD OIL)

Vzorník odstínů oleje pro venkovní dřevěné svislé plochy. Příkladem jsou dřevěné fasády, pergoly, ploty, aj.

 Zobrazení vzorníku Olej na ochranu venkovního dřeva (WOCA - OUTDOOR WOOD OIL)

Vzorník venkovních vosků (VALTTI EXTERIOR WAX)

Ukázky aplikací venkovního vosku. Pro exteriér je nutná impregnace dřeva vhodným nátěrem (např. Valtti Base, nebo Pinjasol Color). Pro použití v interiéru není impregnace nutná. Dřevo je pak velmi rozmanitě probarveno.

 Zobrazení vzorníku Vzorník venkovních vosků (VALTTI EXTERIOR WAX)

Vzorník odstínů pro plechové střešní krytiny
(TIKKURILA - SHEET METAL ROOF PAINTS)

Vzorník představuje 12 odstínů, optimalizovaných pro barevnou úpravu plechových střech. Škála vzorníku byla vyvinuta s ohledem na účelnost, tj. odpovídá obvyklým barevným standardům běžných stavebních prvků. Formulace chemického složení odstínů je koncipována s ohledem na předpokládané vysoké zatížení UV-zářením a požadavek co možná maximální životnosti odstínů (stálobarevnosti).

 Zobrazení vzorníku Vzorník odstínů pro plechové střešní krytiny<br> (TIKKURILA - SHEET METAL ROOF PAINTS)

Vzorník polotransparentních nátěrů dřeva
(ASTRA VERNICI - ASTRAXIL COLOUR CARD)

Vzorník 18-ti odstínů pro exteriérové oleje a vosky na rozpouštědlové bázi.
Kombinace nízkoviskózních (řídkých) napouštěcích olejů a mikropigmentových barviv pronikajících hluboko do povrchu dřeviny jsou základním předpokladem pro vznik této překrásné vzorkovnice brilantních přírodních odstínů, zdůrazňujících texturu použité dřeviny. Kromě osobitého (rustikálního) barevného řešení má tato technologie (mohutné nasycení dřeviny světlostálými barvivy) další významná pozitiva: - maximalizace životnosti ochranného systému v povětrnostních podmínkách stárnutí nátěrového systému probíhá rovnoměrně. Povrch lze revitalizovat s minimálními nároky na pracnost.

 Zobrazení vzorníku Vzorník polotransparentních nátěrů dřeva<br>(ASTRA VERNICI - ASTRAXIL COLOUR CARD)

Olej na dřevěné terasy (WOCA - DECKING OIL)

Vzorník odstínů oleje pro venkovní dřevěné, povětrností velmi zatěžované plochy. Příkladem jsou vodorovné dřevěné plochy teras.

 Zobrazení vzorníku Olej na dřevěné terasy (WOCA - DECKING OIL)

Vzorník základních odstínů (FINKOLORA ANTI-CORROSION)

 Zobrazení vzorníku Vzorník základních odstínů (FINKOLORA ANTI-CORROSION)

  Vzorníky odstínů pro použití v interiéru :


Vzorník interiérových barev
(FINKOLORA COLOR)

Vzorník 16-ti odstínů moderní, mikroporézní (prodyšné), akrylátové barvy FINKOLORA COLOR , nabízí široké možnosti vytváření barevných nálad obývacích pokojů, salónků a ložnic.

 Zobrazení vzorníku Vzorník interiérových barev<br>(FINKOLORA COLOR)

Vzorník podlahových barev
(TIKKURILA - FLOOR PAINTS COLOUR CARD)

Vzorník podlahových barev zahrnuje 20 odstínů pro vytvoření osobitého barevného řešení.

 Zobrazení vzorníku Vzorník podlahových barev<br> (TIKKURILA - FLOOR PAINTS COLOUR CARD)

Vzorník průmyslových podlahových nátěrů
(TIKKURILA - FLOOR COATINGS COLOUR CARD)

Vzorník základních odstínů průmyslových podlahových nátěrů Tikkurila

 Zobrazení vzorníku Vzorník průmyslových podlahových nátěrů<br>(TIKKURILA - FLOOR COATINGS COLOUR CARD)

Vzorník interiérových laků
(TIKKURILA-INTERIOR LACQUER COLOUR CARD)

Vzorník 30-ti atraktivních, polo-transparentních odstínů, které kolorují dřevo při zachování jeho přirozené textury.

 Zobrazení vzorníku Vzorník interiérových laků<br>(TIKKURILA-INTERIOR LACQUER COLOUR CARD)

Vzorník atraktivních odstínů lesklých ploch
(TIKKURILA - MIRANOL/UNICA COLOUR CARD)

Tento vzorník disponuje 16-ti odstíny, jejichž působivost vyniká nejvíce na lesklých površích. Jsou zde k dispozici odstíny vhodné pro značení silnic a další zářivé odstíny. Doplněk tohoto vzorníku výrazných odstínů tvoří nabídka metalizovaných variant nátěrové hmoty Miranol (Zlatý, Stříbrný, Měděný)

 Zobrazení vzorníku Vzorník atraktivních odstínů lesklých ploch<br>(TIKKURILA - MIRANOL/UNICA COLOUR CARD)

Podlahový olej v interiéru
(WOCA-Colour Oil)

Tento vzorník představuje 14 odstínů velmi kvalitního interiérového oleje WOCA - Colour Oil. Odstíny jsou prezentovány na dubové dřevině, která je klasickým, kvalitním podlahovým materiálem.

 Zobrazení vzorníku Podlahový olej v interiéru<br> (WOCA-Colour Oil)

Transparentní profesionální podlahový olej do interiéru
(WOCA Meister Oil)

Ukázka provedení "Natural" na dubovém masivu.

 Zobrazení vzorníku Transparentní profesionální podlahový olej do interiéru<br>(WOCA Meister Oil)

Barva na znaceni
(KIM-TEC barva ve spreji)

Vzorník výrazných odstínů pro široké spektrum aplikací

 Zobrazení vzorníku Barva na znaceni <br> (KIM-TEC barva ve spreji)
Podlahy - úprava, čištění, údržba  Venkovní dřevo - oleje a vosky  Interiérové barvy - stěny, stropy  Průmyslové barvy a nátěry  Stříkací pistole a zařízení  Nátěry střech a opláštění budov 
Copyrigth Povrchové úpravy plus s.r.o 2007
Stránky vytvořil : Tomáš Nagy